Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.12.2019, 10:50

Prípravy na brexit: Američania začnú s Johnsonom rokovať o obchodnej dohode

Johnson Britom prisľúbil, že Británia vystúpi z Európskej únie najneskôr 31. januára.

Prípravy na brexit: Američania začnú s Johnsonom rokovať o obchodnej dohode
Zdroj: Reuters

Hlavný ekonomický poradca Bieleho domu Larry Kudlow navštívi v januári Britániu, aby začal rokovania o ekonomických a obchodných vzťahoch medzi Londýnom a Washingtonom.

Uviedol to v pondelok (16. 12.) v reakcii na jednoznačné víťazstvo britského premiéra Borisa Johnsona v minulotýždňových predčasných parlamentných voľbách.

Ako Kudlow povedal novinárom v Bielom dome, on a námestník bezpečnostného poradcu prezidenta Donalda Trumpa Matt Pottinger "odcestujú začiatkom januára do Británie, aby tam rokovali o viacerých veciach vrátane obchodu".

Johnson Britom prisľúbil, že Británia vystúpi z Európskej únie najneskôr 31. januára. Zároveň uviedol, že hneď ako to bude možné, začne rokovať s USA o uzatvorení obchodnej dohody.

"Pravdepodobne o tom už čoskoro začneme diskutovať," povedal Kudlow, odkazujúc práve na plánovanú dohodu o obchode medzi Britániou a USA. Ako dodal, aj Spojené štáty majú záujem "na čo najskoršom riešení obchodných vzťahov s Britániou".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.