Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2019, 21:01

Bolívia vydala zatykač na bývalého prezidenta Moralesa

Bolívijský exprezident odišiel 12. novembra do Mexika po celonárodných protestoch.

Bolívia vydala zatykač na bývalého prezidenta Moralesa
Zdroj: Reuters

Bolívijský generálny prokurátor vydal príkaz na zatknutie bývalého bolívijského prezidenta Eva Moralesa, ktorého dočasná vláda obvinila z protištátnej činnosti a terorizmu. Informovala o tom agentúra AFP.

Prokuratúra v bolívijskej metropole La Paz vydala príkaz na zatknutie Moralesa a jeho predvedenie pred generálneho prokurátora.

Bolívijský exprezident odišiel 12. novembra do Mexika po celonárodných protestoch proti údajným volebným podvodom, ktoré ho prinútili odstúpiť z funkcie.

Mexiko udelilo Moralesovi azyl, ale kolovali správy, že by bol radšej v Argentíne, aby bol bližšie k Bolívii a udržoval kontakty so svojím Hnutím za socializmus (MAS).

Vo štvrtok pricestoval do Argentíny, kde mu nová ľavicová vláda prezidenta Alberta Fernándeza udelila azyl.

Morales tvrdil, že zvíťazil v prezidentských voľbách z 20. októbra a môže sa tak ujať štvrtého funkčného obdobia. Za dočasnú bolívijskú prezidentku sa 12. novembra vyhlásila podpredsedníčka Senátu Jeanine Áňezová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.