Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.12.2019, 23:15

Pápež František: Nedopusťte, aby vás poklesky cirkvi vzdialili od boha

Vianoce nám pripomínajú, že Boh nás stále miluje všetkých, aj tých najhorších z nás, uviedol pápež.

Pápež František: Nedopusťte, aby vás poklesky cirkvi vzdialili od boha
Zdroj: Reuters

Nedopusťte, aby vás poklesky cirkvi vzdialili od boha, povedal dnes na tradičnej vianočnej omši tisícom veriacich v Chráme svätého Petra vo Vatikáne pápež František.

Ďalšie stovky ľudí sledovali bohoslužbu na veľkoplošných obrazovkách. "Vianoce nám pripomínajú, že Boh nás stále miluje všetkých, aj tých najhorších z nás," povedala hlava katolíckej cirkvi.

Božia láska nie je podmienečná, pokračoval František. "Ako často si myslíme, že boh je dobrý, keď sme dobrí a že nás trestá, keď sme zlí. Tak to nie je," povedal osemdesiattriročný pápež, ktorý dnes odslúžil svoju siedmu vianočnú omšu.

"Nemôžeme čakať, až keď budú naši susedia dobrí, než im preukážeme dobro, aby bola cirkev dokonalá, než ju budeme milovať, že nás ostatní budú rešpektovať, než im poslúžime. Začnime sami pri sebe," vyzval František.

Súčasný pápež často zdôrazňuje potrebu osobnej konverzie, verí, že skutočnú reformu nemožno vykonať zhora, ale len zvnútra.

K situácii vo svete sa pápež tentoraz nevyjadril. V stredu okolo poludnia prednesie František z balkóna baziliky svätého Petra svoje tradičné posolstvo Mestu a svetu (Urbi et orbi). Toto požehnanie pápeži prednášajú vždy na Boží hod vianočný a veľkonočný.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.