Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2020, 09:26

"Fyzická sila už nestačí." Biden odporučil baníkom, aby sa naučili programovať

Joe Biden vo svojom volebnom programe navrhuje odchod od fosílnych palív.

"Fyzická sila už nestačí." Biden odporučil baníkom, aby sa naučili programovať
Zdroj: Reuters

Niekdajší americký viceprezident Joe Biden, ktorý je favoritom na prezidentskú nomináciu demokratov, odporučil baníkom vzhľadom na svoj plán odklonu od fosílnych palív, aby sa naučili programovať. Informoval o tom portál The Hill.

"Každý, kto dokáže sfárať 300 až 3000 stôp (až 914 metrov) do bane, ten sa rozhodne naučí aj programovať," povedal tento týždeň Biden na volebnom zhromaždení v Derry v štáte New Hampshire.

​Dodal však, že takto o tom on a ani jeho liberálni priatelia nepremýšľajú. Denník The Washington Post poznamenal, že Bidenov komentár sa v publiku stretol s mlčaním. The Hill dodal, že v Derry žije veľa baníkov.

Biden vo svojom volebnom programe navrhuje odchod od fosílnych palív a zároveň navrhuje podporný program pre baníkov v hľadaní udržateľných pracovných miest a pre banícke oblasti, kde je doposiaľ ťažba hlavným pilierom ich hospodárstva.

Biden v Derry tiež hovoril o tom, že ekonomika sa mení a že už teraz na šesť z desiatich miest nestačí stredoškolské vzdelanie.

"Naozaj si niekto myslí, že bez lepšieho vzdelania budete môcť byť strednou triedou v 20. a 30. rokoch 21. storočia? Fyzická sila už nestačí," poznamenal Biden.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.