Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2020, 18:17

Solejmání hovoril zle o našej krajine, preto som ho nechal zabiť, vyhlásil Trump

Prezident hovoril k zhromaždeniu republikánskych sponzorov na svojom floridskom letovisku Mar-a-Lago.

Solejmání hovoril zle o našej krajine, preto som ho nechal zabiť, vyhlásil Trump
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump podal dnes zatiaľ najpodrobnejšie svedectvo o dramatických chvíľach z 3. januára, keď americké drony na bagdadskom letisku zabili vodcu iránskych elitných jednotiek Kuds Kásema Solejmáního.

​Prezident hovoril k zhromaždeniu republikánskych sponzorov na svojom floridskom letovisku Mar-a-Lago. Novinári neboli prítomní, ale televízia CNN údajne získala záznam.

"Už sú pohromade," povedali vraj tesne pred útokom Trumpovi americkí vojenskí činitelia. "Majú ešte dve minúty a 11 sekúnd, pane. Žiadne vzrušenie. Zostávajú im dve minúty a 11 sekúnd života," pokračoval prezident v opise dramatických okamihov, kedy ho v operačnej sále Bieleho domu armádne velenie informovalo o situácii.

​"Sú v aute, v obrnenom vozidle. Zostáva im približne jedna minúta života, pane. Tridsať sekúnd. Desať, deväť, osem, ...," citoval Trump slová vojakov. Potom vraj zrazu rana. "Hotovo, pane. Je po nich," znela posledná informácia.

Trump na dnešnom zhromaždení v Mar-a-Lago podľa CNN vyhlásil, že Solejmání "hovoril zle o našej krajine", čo vraj viedlo k rozhodnutiu schváliť jeho usmrtenie. "Koľko takých sračiek musíme počúvať?" opýtal sa šéf Bieleho domu svojich hostí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.