Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2020, 08:22

Počet nakazených koronavírusom rastie. V Číne ich je už takmer 12-tisíc

Tragická bilancia sa zvýšila po tom, ako ochoreniu podľahlo ďalších 46 ľudí, uviedlo čínske ministerstvo zdravotníctva.

Počet nakazených koronavírusom rastie. V Číne ich je už takmer 12-tisíc
Zdroj: Reuters

Novým koronavírusom 2019-nCoV sa v Číne nakazilo celkovo 11 791 ľudí, doposiaľ si vyžiadal 259 obetí na životoch. S odvolaním sa na oficiálne vyhlásenie čínskych úradov o tom v sobotu informovala agentúra AFP.

Tragická bilancia sa zvýšila po tom, ako ochoreniu podľahlo ďalších 46 ľudí, uviedlo čínske ministerstvo zdravotníctva. V najviac postihnutej provincii Chu-pej hlásili za posledných 24 hodín 1347 nových potvrdených prípadov nákazy.

​Vírus sa šíri aj napriek mimoriadnym karanténam v mestách v Chu-pej, ako aj drastickým preventívnym opatreniam po celej krajine.

Najvyšší počet ochorení (7153) je práve v provincii Chu-pej, z ktorej hlavného mesta Wu-chan sa vírus rozšíril. Evidujú tam 249 úmrtí, píše agentúra Reuters.

Nasledujú provincie Če-ťiang (537 prípadov nákazy), Kuang-tung (436 prípadov nákazy) a Che-nan (352 prípadov nákazy). V Pekingu evidujú 139 prípadov nákazy, píše agentúra TASS. Ochorenie diagnostikovali takmer vo všetkých hlavných administratívnych oblastiach Číny.

Čínske úrady Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) o novom type ochorenia neznámeho pôvodu informovali 31. decembra. Vyskytol sa v meste Wu-chan s 11 miliónmi obyvateľov, ktoré je regionálnym obchodným a priemyselným centrom. Vírus 2019-nCoV identifikovali 7. januára.

Provincia je v karanténe s uzatvorenými cestami a zastavenou verejnou dopravou.

Okrem Číny sa vírus podľa agentúry TASS potvrdil v 23 krajín vrátane Ruska.

Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila v tejto súvislosti vo štvrtok stav globálnej zdravotnej núdze.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.