Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2020, 14:20

V karanténe na japonskej lodi je kvôli koronavírusu uväznený aj Slovák

​Výletná loď Diamond Princess sa od začiatku minulého týždňa nachádza v karanténe pri japonskom meste Jokohama.

V karanténe na japonskej lodi je kvôli koronavírusu uväznený aj Slovák
Zdroj: Reuters

Na palube japonskej výletnej lode Diamond Princess, ktorá je v karanténe pre šírenie koronavírusu, sa nachádza aj Slovák. Je v kontakte so zastupiteľským úradom Slovenskej republiky v Tokiu. Podľa informácií Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí je v poriadku.

​Výletná loď Diamond Princess sa od začiatku minulého týždňa nachádza v karanténe pri japonskom meste Jokohama. Loď zakotvila v Jokohame po tom, ako sa u jej bývalého pasažiera, ktorý vystúpil v Hongkongu, potvrdila nákaza koronavírusom.

Japonské úrady spočiatku vykonali lekárske testy na asi 300 z celkového počtu 3711 pasažierov.

V uplynulom týždni sa rozhodli otestovať všetkých cestujúcich, pričom počet nakazených cez víkend stúpol. Nakazených cestujúcich úrady previezli do nemocníc.

Tí, ktorí ostali na palube, boli požiadaní, aby ostali vo svojich kajutách a vyhýbali sa kontaktu s ďalšími pasažiermi. Diamond Princess by v karanténe mala ostať do 19. februára.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.