Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2020, 19:14

Stratégia Číny oddialila rozšírenie koronavírusu do cudziny o ďalšie dva týždne, tvrdí WHO

Pri týchto tvrdeniach sa WHO opiera o výpočty svojej siete odborných poradcov.

Prísne zdravotnícke opatrenia Číny oddialili šírenie nového koronavírusu v krajine o dva až tri dni a v zahraničí o dva až tri týždne, vyhlásila v utorok Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) so sídlom v Ženeve.

Pri týchto tvrdeniach sa opiera o výpočty svojej siete odborných poradcov, uviedla tlačová agentúra DPA.

​"Práve teraz je strategický a taktický prístup v Číne tým správnym prístupom," povedal šéf núdzových operácií WHO Mike Ryan novinárom, keď sa ho pýtali na pozorovanie a hodnotenie karantén i ďalších zdravotníckych opatrení pri epidémii ochorenia COVID-19 spôsobeného novým koronavírusom.

Ryan mal však menej pozitívnych slov o prístupe Japonska k výletnej lodi Diamond Princess, na ktorej palube sa tento vírus šíri a ktorá je v karanténe pri pobreží japonského mesta Jokohama.

"Situácia, ktorá sa odvíja na lodi, je poľutovaniahodná," vyhlásil Ryan. Dodal, že lode a hotely sú pritom známe ako prostredia náchylné na šírenie nákazlivých chorôb. Bude dôležité poučiť sa z tohto prípadu, upozornil Ryan.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.