Reuters
StoryEditor

Saudskoarabský kráľ Salmán sa prvýkrát od vypuknutia pandémie koronavírusu prihovoril ľudu

20.03.2020, 06:03
Autor:
TASRTASR
Kráľ Salmán vyzval ľudí, aby sa spojili a vírus porazili spoločne.

Saudskoarabský kráľ Salmán predniesol vo štvrtok prvý prejav k obyvateľstvu od vypuknutia pandémie koronavírusu. Zaviazal sa v ňom, že vláda bude pokračovať v prijímaní preventívnych opatrení na boj s touto nákazou. Informovala o tom agentúra DPA.

"Prežívame zložitú fázu svetových dejín. Napriek tomu sme si úplne istí, že táto fáza sa skončí a prejde, napriek jej tvrdým a trpkým ťažkostiam," uviedol monarcha v prejave odvysielanom v televízii.

Kráľ zároveň vyzval ľudí, aby sa spojili a vírus porazili spoločne.

"Závisíme od pomoci Boha všemohúceho, potom od nasadenia našich plných kapacít, podporovaných vaším silným odhodlaním čeliť nepriazni osudu s vytrvalosťou veriacich," povedal kráľ.

Saudská Arábia doteraz zaznamenala 274 potvrdených prípadov koronavírusu.

Popredný svetový vývozca ropy čelí prudkým poklesom cien ropy, ktoré sú základom príjmov do štátneho rozpočtu, pripomenula agentúra AFP.

Najväčšia ekonomika arabského sveta už zavrela kiná, nákupné strediská a reštaurácie. Okrem iných opatrení saudskoarabské úrady v reakcii na šírenie nového koronavírusu prerušili na dva týždne medzinárodné lety, pozastavili aj celoročnú púť do moslimských svätých miest Mekka a Medina.

21. máj 2022 00:05