Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2020, 19:00

Štúdia ukazuje vekovú štruktúru ľudí, ktorých zabil koronavírus v Taliansku

Najčastejšie pozorované príznaky pred hospitalizáciou u zosnulých pacientov boli dýchavičnosť a horúčka.

Štúdia ukazuje vekovú štruktúru ľudí, ktorých zabil koronavírus v Taliansku
Zdroj: Reuters

Aktuálne najviac koronavírusom zasiahnutým štátom sveta je Taliansko. 19. marca táto stredomorská krajina prekonala v počte obetí aj Čínu, pôvodné epicentrum, kde sa nákaza začala šíriť ešte koncom minulého roka. Aktuálne Rím eviduje v celej krajine tisíce obetí choroby Covid-19, ktorú koronavírus spôsobuje.

​Taliansky národný inštitút zdravia ISS vydal správu, ktorá zhŕňa charakteristiky pacientov zabitých koronavírusom v krajine. Vypracovaná bola na základe údajov, ktoré boli aktuálne 17. marca 2020 a zobrazuje vekovú štruktúru obetí či choroby, ktorými okrem Covidu-19 trpeli.

Demografia

Štúdia pracuje so vzorkou 2 003 zosnulých, ich priemerný vek bol 80,5 roka. 30 percent z mŕtvych boli ženy. Tie zároveň boli staršie ako muži - priemerný vek žien bol 83,7, mužov 79,5 roka.

​Obetí koronavírusu do 50 rokov je v štúdii 17. Päť z nich malo menej ako 40 a boli to všetko muži vo veku od 31 do 39 rokov s vážnymi chorobami (kardiovaskulárne, obličkové, psychiatrické patológie, cukrovka, obezita).

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.