Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2020, 11:47 Aktualizované dňa 31.03.2020 o 12:49

Španieli majú nový rekord v počte úmrtí na koronavírus, zomrelo 849 ľudí

Počet nakazených v Španielsku vzrástol na 94 417.

V Španielsku zomrelo ďalších 849 ľudí nakazených koronavírusom, čo je najviac za deň od vypuknutia epidémie v krajine. Celkom už zomrelo v Španielsku 8 189 nakazených. Tiež počet novo potvrdených prípadov, ktorých bolo za posledných 24 hodín evidovaných 9200, je doteraz najvyšší denný nárast za dva mesiace.

​Podľa dnešného oznámenia ministerstva zdravotníctva sa v Španielsku doteraz potvrdilo 94 417 prípadov nákazy koronavírusom, takmer 19 300 ľudí sa už uzdravilo.

Nové údaje podľa denníka La Vanguardia dokladajú, že sa prerušil klesajúci trend nových prípadov. V pondelok oznámilo ministerstvo zdravotníctva 812 nových obetí, čo bolo o necelé tri desiatky menej ako o deň skôr, a prvýkrát za viac ako týždeň bolo v pondelok nových obetí oproti predchádzajúcemu dňu menej. V percentuálnom porovnaní denné nárasty počtu nakazených aj obetí klesali od stredy, tento trend sa však dnes prerušil.

Najviac postihnutým regiónom v rámci španielskej monarchie je madridský región, kde k dnešnému dňu zaznamenali celkovo 27 509 potvrdených prípadov a 3 603 obetí. Druhý najhoršie postihnutý región v krajine je Katalánsko s doteraz 18 773 prípadmi nákazy a 1 672 obeťami.

Vedenie madridského regiónu od pondelka vyhlásilo kvôli koronavírusovej pandémii štátny smútok. Podľa predsedníčky vlády tohto autonómneho regiónu Isabel Diazovej Ayusovej si tak chce región uctiť pamiatku všetkých obetí choroby Covid-19 v Španielsku i ostatných krajinách.

V madridskom regióne sú od pondelka na budovách miestnych úradov tiež vlajky na pol žrde a každé poludnie sa tam drží minúta ticha. Tú dnes držala aj Taliansko, ktoré má vo svete najviac obetí koronavírusu - takmer 11 600.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.