Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.04.2020, 08:01

Po zmiernení karantény ľudia opúšťajú Wu-chan

Po 76-dňovej izolácii mesta s cieľom zabrániť šíreniu koronavírusu sa Wu-chan otvára napriek obavám z možnej druhej vlny infekcie.

Stredočínske mesto Wu-chan, kde sa pandémia koronavírusu vlani v decembri začala, v stredu ráno zmiernilo karanténu zavedenú 23. januára proti koronavírusovej pandémii. Informovala o tom agentúra Reuters na svojej webovej stránke.

​Po 76-dňovej izolácii mesta s cieľom zabrániť šíreniu nového koronavírusu sa Wu-chan otvára napriek obavám z možnej druhej vlny infekcie, ak zmiernenie opatrení prichádza príliš skoro.

Čína toto 11-miliónové mesto uzavrela po tom, ako sa potvrdilo, že vírus podobný chrípke bol vysoko nákazlivý a potenciálne smrteľný.

Vlak, ktorý z mesta odviezol prvých cestujúcich, odišiel o 00:50 miestneho času, a diaľnice otvorili približne v rovnakom čase.

Počas karantény, kedy boli ľudia nasilu zadržiavaní vo svojich domovoch, pripomínal tento dopravný a priemyselný uzol mesto duchov. Prázdne ulice, po ktorých premávali len zásahové vozidlá, kontrolovali policajné hliadky.

Napriek uvoľneniu karantény vyzývajú úradníci obyvateľov Wu-chanu, aby, ak to nie je vyslovene potrebné, neopúšťali svoju štvrť, mesto či celú provinciu Chu-pej.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.