Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2020, 10:27

Scenár typu "smrť Stalina." Existoval plán pre prípad, že Johnson zomrie na Covid-19

Borisa Johnsona pri živote podľa jeho slov držali litre a litre kyslíka.

Boris Johnson
Zdroj: TASR/AP

Britský premiér Boris Johnson, u ktorého testy koncom marca preukázali nákazu koronavírusom a mal ťažký priebeh choroby, nemohol uveriť, že počas niekoľkých dní sa jeho zdravotný stav mohol tak zhoršiť.

V rozhovore s denníkom The Sun bez ďalších podrobností povedal, že existoval plán pre prípad, že zomrie.

"Bol som naštvaný. Nemohol som pochopiť, prečo sa môj stav nezlepšuje," uviedol Johnson, ktorý bol do nemocnice prevezený po tom, čo ani po desiatich dňoch od pozitívneho testu sa mu nedarilo lepšie.

Ďalší deň musel byť presunutý na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde strávil tri dni.

"Nebol som na tom naozaj najlepšie a bol som si vedomý, že existujú krízové ​​plány," povedal Johnson, ktorý strávil týždeň v londýnskej nemocnici svätého Tomáša.

Bola podľa neho pripravená stratégia, ako postupovať v prípade, keby sa veci vyvíjali podľa scenára typu "smrť Stalina".

Pri živote ho držali "litre a litre kyslíka" a to, že sa uzdravil, sa stalo vďaka "skvelej starostlivosti".

Johnsonov novorodený syn dostal jedno zo svojich mien na počesť lekárov Nicholasa Pricea a Nicholasa Harta, ktorí sa o premiéra v nemocnici starali.

Chlapca menom Wilfred Lawrie Nicholas Johnsonova snúbenica Carrie Symondsová porodila v stredu, teda len niekoľko dní potom, čo sa predseda vlády po chorobe vrátil do práce.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.