Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2020, 11:23

Otvorenie hraníc so Slovenskom a Českom je prioritou, hlási Rakúsko

Prekračovanie hraníc Rakúsko podobne ako iné štáty výrazne obmedzilo kvôli pandémii choroby Covid-19.

Otvorenie hraníc so Slovenskom a Českom je prioritou, hlási Rakúsko
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Pre Rakúsko je prioritou otvoriť hranice so susednými štátmi. V rakúskej rozhlasovej stanici Ö1 to dnes vyhlásila tamojšia ministerka turistiky Elisabeth Köstingerová, ktorá výslovne zmienila Česko a Slovensko.

Plné otvorenie hraníc s Nemeckom krajina pod Alpami chystá od 15. júna. Prekračovanie hraníc Rakúsko podobne ako iné štáty výrazne obmedzilo kvôli pandémii choroby Covid-19.

"V prvej línii teraz vidíme východné krajiny, napríklad Česko a Slovensko," povedala Köstingerová o plánovanom uvoľňovaní režimu na hraniciach.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz a ďalší rakúski predstavitelia v uplynulých dňoch opakovane hovorili o tom, že na otvorení hraníc s Českom majú veľký záujem.

Verejnoprávna stanica ORF dnes uviedla, že Kurz poveril rakúskeho ministra vnútra Karla Nehammera a ministerku pre Európsku úniu Karoline Edtstadlerovú, aby pripravili scenár liberalizácie hraničného režimu so Švajčiarskom, Lichtenštajnskom a východoeurópskymi susedmi, ak tam tiež infekcia zostane pod kontrolou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.