Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2020, 18:16

Most priamo pri balkónoch medzi panelákmi. Bizarná stavba pobúrila Egypťanov

  • Značne zvláštny výhľad teraz majú niektorí obyvatelia egyptskej Gízy.
  • Priamo pri balkónoch ich obytných domov sa totiž stavia most.
  • Jeden z obyvateľov ironicky poznamenal, že bude môcť vodičov prechádzajúcich áut pozvať na balkón na čaj.
  • Ďalší sa sťažujú, že si pripadajú ako vo väzení.
Most  priamo pri balkónoch medzi panelákmi. Bizarná stavba pobúrila Egypťanov
Zdroj: Reprofoto/ Twitter

Snímky, ktoré sa objavili tento týždeň, sú z gízskej časti Al-Umráníja. Stavba má byť dokončená tento rok a je súčasťou projektu Os kráľa Salmána, nazvaného podľa kráľa Saudskej Arábie, s ktorou má Egypt rozsiahle kontakty.

Šéf egyptskej agentúry pre obnovu generál Mahmúd Nasar v rozhovore s televíziou MBC Egypt povedal, že domy v blízkosti stavby budú strhnuté a ak boli postavené s povolením, dostanú obyvatelia náhradu. Podľa neho dokončeniu projektu nič nebráni.

"Tá stavba nás pripravila o slnko a o vzduch. Medzi tým mostom a balkónom nie je vôbec priestor, sme úplne uväznení," povedal jeden z obyvateľov domu v blízkosti Hani Sabha.

"Mám povolenie tu bývať od mestskej časti Al-Umráníja, dodávajú nám vodu a elektrinu. Každý byt má vlastnú nájomnú zmluvu," dodal.

"Keď prechádza auto, môžem vodiča pozvať na čaj na balkón. Ja, ktorý som sa prisťahoval kvôli lepšiemu vzduchu," citovala agentúra AFP ďalšieho obyvateľa, ktorý si neželal byť menovaný.

Minister dopravy Kámil Vazír projekt obhajoval s tým, že ide o stavbu mimoriadnej dôležitosti. "Nemôžeme obetovať záujem celej provincie kvôli jednému alebo dvom domom," povedal.

Cesta má spojiť severnú a južnú časť provincie Gíza a podľa Vazíra ju denne použije až 750-tisíc áut. Minister tiež povedal, že bola zostavená komisia, ktorá má nájsť pre poškodených náhradné byty.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.