Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2020, 17:12

V Chorvátsku sú státisíce turistov zo zahraničia, medzi najpočetnejších patria aj Slováci

Turistov zo vzdialených mimoeurópskych krajín, ale aj zo Spojeného kráľovstva, Francúzska alebo Škandinávie, očakávajú v polovici júla.

V Chorvátsku sú státisíce turistov zo zahraničia, medzi najpočetnejších patria aj Slováci
Zdroj: Pixabay/Michelle Maria

V Chorvátsku sa prvýkrát v tomto roku nachádza viac ako 500-tisíc turistov, z toho je približne 430-tisíc zo zahraničia. Uviedol to v sobotu denník Jutarjni list s odvolaním sa na záznamy registračných systémov eVisitor a eCrew.

​Väčšina zahraničných hostí, ktorí sú momentálne v Chorvátsku, pochádza podľa chorvátskej turistickej agentúry HTZ z Nemecka, Slovinska, Českej republiky, Poľska, Rakúska, Slovenska a Maďarska.

Šéf HTZ Kristjan Staničić očakáva, že turisti zo vzdialených mimoeurópskych krajín, ale aj zo Spojeného kráľovstva, Francúzska alebo Škandinávie, začnú prichádzať v polovici júla, keď sa zvýši počet letov.

​V období od 1. do 10. júla prišlo do Chorvátska takmer 600-tisíc ľudí, čo 46 percent počtu v rovnakom období minulého roka. Najviac prenocovaní zaznamenali na Istrii (1,2 milióna), Prímorsko-gorskokotarskej župe (975-tisíc) a Zadarskej župe (819-tisíc prenocovaní).

Najviac turistov sa ubytovalo v destináciách Vir, Rovinj, Medulin, Mali Lošinj, Poreč, Umag či Crikvenica.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.