Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2020, 11:08

Párty v Prahe sa zvrtla, výsledkom je 65 nakazených koronavírusom. Medzi nimi aj futbalisti

Podľa webu Seznam Správy skončilo v karanténe okrem nakazených ďalších viac ako 120 ľudí.

Párty v Prahe sa zvrtla, výsledkom je 65 nakazených koronavírusom. Medzi nimi aj futbalisti
Zdroj: Dreamstime

Po párty v nočnom klube v Prahe 11. júla evidujú hygienici 65 nakazených koronavírusom, vrátane futbalistov z niekoľkých športových klubov. Českej televízii to v stredu povedala riaditeľka pražskej hygienickej stanice Zdeňka Jágrová.

Večierku sa podľa nej zúčastnilo 17 ľudí, z ktorých sa nakazilo 15. Medzi ľuďmi, ktorí s týmito nakazenými boli v kontakte, potom potvrdili testy ďalšie prípady ochorenia Covid-19. Podľa webu Seznam Správy skončilo v karanténe okrem nakazených ďalších viac ako 120 ľudí.

"Tejto akcie sa zúčastnili osoby, ktoré mali vzájomné kontakty. Boli to rôzni športovci z rôznych športových klubov," povedala Jágrová ČT. "Bola tam jedna osoba, ktorá v čase účasti na akcii nemala žiadne ťažkosti. Prvé ťažkosti mala deň potom," doplnila.

Medzi nakazenými po párty v klube sú podľa predchádzajúcich informácií médií futbalisti rezervných tímov Sparty, Dukly či Bohemians 1905. Futbalisti treťoligovej rezervy Bohemians 1905 kvôli dvom nakazeným prerušili letnú prípravu.

Dukla hlási jedného nakazeného dorastenca vo výbere do 19 rokov, Sparta počet chorých neuviedla. Situácia však údajne neovplyvňuje A-tímy týchto klubov.

​Podľa Zoznam Správy sa na sociálnych sieťach objavila informácia, že pôvodcom nákazy mala byť osoba, ktorá v deň oslavy nejavila príznaky ochorenia. Niektorí uvádzali, že išlo o mladú dievčinu, s ktorou futbalisti prišli do kontaktu.

Viac ako šesť desiatok nakazených kvôli jednej akcii je v Prahe podľa Jágrovej mimoriadny prípad. Napríklad v uplynulom mesiaci sa počty novo zaznamenaných prípadov Covidu-19 v Prahe za celý týždeň pohybovali medzi 60 a stovkou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.