Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2020, 16:09 Aktualizované dňa 04.08.2020 o 16:13

Česká polícia zadržala Jozefa Majského, prišli si poňho do pražskej nemocnice

Po odsúdenom podnikateľovi na základe platného európskeho zatýkacieho rozkazu vyhlásili národné, ako aj medzinárodné pátranie.

Odsúdeného podnikateľa Jozefa Majského zadržali dnes českí policajti v pražskej nemocnici. Informuje na Facebooku polícia.

"Môžeme potvrdiť, že Jozef Majský bol dnes o 12:25 zadržaný v pražskej nemocnici. To, čo bude nasledovať je v plnej kompetencii českých orgánov," píše v statuse.

Rozhodovať bude česká polícia

"Keďže stále platí, že nenastúpil do výkonu trestu na základe právoplatného rozsudku, je aj naďalej zo strany slovenskej polície vedený ako hľadaná osoba. Nakoľko o ďalších krokoch teraz rozhodujú české orgány, Policajný zbor nedisponuje žiadnymi inými informáciami pre verejnosť a médiá nad rámec tohto statusu," dodala polícia.

Včera polícia informovala, že bol vypátraný na pražskej psychiatrii. Podľa slov jeho ošetrujúceho lekára mal však zostať hospitalizovaný. 

Majskému v jeho neprítomnosti Najvyšší súd minulý týždeň potvrdil trest deväť rokov odňatia slobody v prípade tunelovania nebankoviek.

Po odsúdenom podnikateľovi na základe platného európskeho zatýkacieho rozkazu vyhlásili národné, ako aj medzinárodné pátranie.

Historický megapodvod

Pri vytunelovaní nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest prišlo o svoje peniaze 170-tisíc ľudí. Celkovo ide o sumu 14,5 miliardy korún (481 miliónov eur), čo činí z kauzy jeden z najväčších podvodov v novodobých dejinách Slovenska.

Všetko sa začalo v roku 1997 masívnou reklamou na 30-percentné zúročenie vkladov. Ani nie o päť rokov však prišlo k zatvoreniu pobočiek po celom Slovensku a vyhláseniu bankrotu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.