Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2020, 13:54

Únia bude mať dve miliardy vakcín proti koronavírusu, ujde sa aj západnému Balkánu a Afrike

S množstvom vakcíny, ktoré plánuje Európska únia získať, môže byť podľa slov Ursuly von der Leyenovej zaočkovaných až 700 miliónov ľudí.

Únia bude mať dve miliardy vakcín proti koronavírusu, ujde sa aj západnému Balkánu a Afrike
Zdroj: Reuters

Európska únia bude mať k dispozícii približne dve miliardy dávok vakcín voči novému druhu koronavírusu. Počas piatkovej videokonferencie s rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom to uviedla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, informovala agentúra APA.

​S uvedeným množstvom vakcíny môže byť podľa slov šéfky komisie zaočkovaných až 700 miliónov ľudí, a to aj v krajinách západného Balkánu a v Afrike.

Rakúsko dostane zhruba dve percentá z predpokladaných zásob vakcín Únie, čo je podľa von der Leyenovej zrejme viac, ako bude potrebovať.

Kancelár Kurz sa šéfke komisie poďakoval za jej nasadenie v období koronakrízy. Je podľa neho "obdivuhodné", ako rýchlo a dobre prebiehajú procesy súvisiace s prípravou vakcinácie.

​Von der Leyenová odhadla, že prvé očkovania by sa mohli začať ešte tento rok v decembri. Kurz dúfa, že prvé skupiny ľudí, ako napríklad zdravotníci či inak ohrozené osoby, budú môcť byť v Rakúsku zaočkované už v januári 2021.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.