Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2020, 12:06

Nekompromisný Taiwan: muž v karanténe bol pár sekúnd na chodbe, dostal mastnú pokutu

Filipínec vyšiel zo svojej izby, aby niečo nechal pred dverami svojho priateľa, ktorý tam bol v tom čase tiež v karanténe.

Nekompromisný Taiwan: muž v karanténe bol pár sekúnd na chodbe, dostal mastnú pokutu
Zdroj: Reuters

Úrady na Taiwane dali pokutu 100-tisíc taiwanských dolárov (2 920 eur) mužovi, ktorý na osem sekúnd porušil koronavírusovú karanténu. Migrant z Filipín sa zdržiaval v karanténe v hoteli v meste Kaohsiung a na chvíľu vyšiel zo svojej izby do hotelovej chodby, uviedla televízia CNN s odvolaním sa na taiwanskú agentúru CNA.

​Podľa agentúry Filipínec vyšiel zo svojej izby, aby niečo nechal pred dverami svojho priateľa, ktorý tam bol v tom čase tiež v karanténe. Na záberoch bezpečnostných kamier ho však zbadal hotelový personál a kontaktoval úrady. Ľudia v karanténe na Taiwane nesmú opustiť svoje hotelové izby a nezáleží pritom na ako dlho, podotkla CNN.

Muž dostal pokutu, pretože bol po svojom príchode na Taiwan v povinnej dvojtýždňovej karanténe a nemal opúšťať izbu, vyhlásil úrad. Pokuta za porušenie karantény v meste sa podľa CNA pohybuje od 100-tisíc do jedného milióna taiwanských dolárov (29 209 eur).

V prístavnom meste Kaohsiung je v súčasnej dobe 56 hotelov, ktoré sú určené pre pobyt v karanténe. Celkom ponúkajú 3000 miest. V poslednej dobe prudko vzrástol dopyt po týchto izbách, pričom jedným z dôvodov je vraj väčšie množstvo rybárov vracajúcich sa z rybolovu vo vzdialenejších oblastiach.

Taiwan je podľa nedávneho rebríčka odolnosti voči koronavírusu (Covid Resilience Ranking) agentúry Bloomberg jednou z najlepšie hodnotených krajín. V 23-miliónovej krajine sa od začiatku pandémie preukázateľne nakazilo 716 ľudí, sedem z nich v súvislosti s koronavírusom zomrelo, vyplýva z údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa, ktorá vývoj koronavírusovej nákazy sleduje globálne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.