Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.12.2020, 22:48

V Nigérii sa šíri zrejme ďalší nový variant koronavírusu

Aký rozsiahly je tento variant v Nigérii alebo v iných krajinách, zatiaľ nie je známe

Nigéria
Zdroj: Reuters

V Nigérii sa šíri zrejme ďalší nový variant koronavírusu, informovalo vo štvrtok africké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC).
Podľa agentúry DPA šéf tohto centra John Nkengasong uviedol, že tento vírus má podobnú mutáciu ako v Británii a Juhoafrickej republike, "ale vyzerá to tak, že ide o samostatný kmeň".

​Aký rozsiahly je tento variant v Nigérii alebo v iných krajinách, zatiaľ nie je známe, poznamenal Nkengasong.

Zdôraznil, že mutácie nie sú pri takýchto vírusoch neobvyklé: "Mali by sme očakávať, že tieto nové varianty sa budú aj naďalej objavovať".

Británia a Juhoafrická republika nedávno oznámili objav nových variantov koronavírusu, čo vyvolalo vlnu cestovných obmedzení.
Odborníci tvrdia, že tieto kmene sú si podobné, ale vyvinuli sa nezávisle od seba.

Variant v Juhoafrickej republike sa prenáša rýchlo a je pravdepodobne zodpovedný za väčšinu druhej vlny tamojšej pandémie, uviedol Nkengasong. Nevidí však dôvod na zavedenie nových cestovných obmedzení v Afrike po objavení zrejme nového variantu koronavírusu v Nigérii.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.