Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2021, 13:13

Nemecký minister vyzval Úniu, aby v kauze Navaľnyj podporila nové sankcie voči Rusku

Európska únia v reakcii na uväznenie Navaľného plánuje zaviesť sankcie pre konkrétne osoby zodpovedné za jeho zadržanie a odsúdenie.

Nemecký minister vyzval Úniu, aby v kauze Navaľnyj podporila nové sankcie voči Rusku
Zdroj: Reuters

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas vyzval v pondelok v Bruseli svojich rezortných kolegov z členských krajín Únie, aby podporili uvalenie ďalších sankcií proti Rusku, a to pre zadržanie a uväznenie opozičného politika Alexeja Navaľného. Uviedla to tlačová agentúra Reuters.

Maas to uviedol po príchode na pravidelné mesačné zasadnutie Rady Únie pre zahraničné veci.

​"Súhlasím s návrhom nariadiť prípravu dodatočných sankcií, zaradiť na zoznam konkrétne osoby," uviedol Maas pred začatím ministerských rokovaní a upozornil, že ruský opozičný politik a aktivista Alexej Navaľnyj bol nielen odsúdený na trest odňatia slobody, ale že bude odoslaný do pracovného tábora pre väzňov.

Na druhej strane Maas priznal, že diplomati sa počas diskusií o Rusku musia zamerať na skutočnosť, že je potrebné udržiavať "konštruktívny dialóg" s Ruskom, aj keď už súčasné vzťahy určite dosiahli najnižšiu úroveň.

Tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na viacerých európskych diplomatov pripomenula, že Európska únia v reakcii na uväznenie Navaľného plánuje zaviesť sankcie pre konkrétne osoby zodpovedné za jeho zadržanie a odsúdenie.

Sankcie by mali mať podobu zákazu vycestovania do krajín Európskej únie a zmrazenie majetku v Európe pre mnohé osoby, ktoré majú blízko k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.