Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2021, 11:18

Babiš chce odvrátiť katastrofu v nemocniciach, Česku hrozí totálny lockdown

Takúto situáciu sme tu ešte nemali, povedal po rokovaní vlády český premiér.

Babiš chce odvrátiť katastrofu v nemocniciach, Česku hrozí totálny lockdown
Zdroj: Reuters

Potvrdené tri prípady juhoafrickej mutácie koronavírusu a opätovné prerokovanie núdzového stavu. V Česku je situácia podľa premiéra Andreja Babiša extrémne vážna.

"Opatrenia je potrebné sprísniť," povedal Babiš. Za nereálny označil návrat ďalších žiakov do škôl v polovici budúceho týždňa.

"Takúto situáciu sme tu ešte nemali," povedal predseda českej vlády po mimoriadnom rokovaní kabinetu.

Babiš tiež povedal, že hovoril s izraelským premiérom o lockdowne. Práve Izrael je známy tým, že v krajine bol v uplynulých mesiacov jeden z najtvrdších lockdownov. Portál lidovky.cz naznačuje, že podobný scenár môže nastať aj v Česku.

Český premiér povedal, že na začiatku marca bude situácia pravdepodobne najhoršia od vlaňajšieho 1. marca, keď štát oznámil prvé potvrdené prípady covidu-19 v Česku.

Nové opatrenia by sa podľa neho mohli približovať tým z minulej jari, Babiš zatiaľ nechcel byť konkrétny. "Je potrebné to urobiť, inak by nastala v nemocniciach totálna katastrofa." uviedol.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.