Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2021, 08:48

AstraZeneca podala žiadosť o schválenie svojej továrne na vakcínu v Holandsku

Urýchlené schválenie môže viesť k tomu, že prvé dodávky očkovacej látky môže Európskej únii poskytnúť táto fabrika už koncom marca.

AstraZeneca podala žiadosť o schválenie svojej továrne na vakcínu v Holandsku
Zdroj: TASR/DPA

Britsko-švédska spoločnosť AstraZeneca podala v Európskej agentúre pre lieky žiadosť o schválenie svojej továrne na výrobu protikoronavírusovej vakcíny v Holandsku, pričom urýchlené schválenie môže viesť k tomu, že prvé dodávky očkovacej látky môže Európskej únii poskytnúť táto fabrika už koncom marca.

V stredu to oznámila komisárka Európskej komisie pre zdravie Stella Kyriakidisová, ktorú citovala tlačová agentúra Reuters.

​"EMA sa teraz venuje urýchlenému posudzovaniu (žiadosti) so zreteľom na udelenie povolenia v zrýchlenom konaní tento týždeň," napísala Kyriakidisová v e-mailových vyjadreniach k továrni, riadenej subdodávateľom AstraZenecy - spoločnosťou Halix.

"Ak bude toto posudzovanie postupovať hladko, ako sa aj očakáva, dúfame, že dodávky z tejto výrobnej prevádzky uvidíme už tento mesiac," dodala podľa agentúry Reuters eurokomisárka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.