StoryEditor

Orbán sa bojí, že Európa neostane Európou. Plot proti migrantom chce o mesiac

25.07.2015, 13:15
Autor:
TASRTASR


Maďari by chceli žiť v Európe, ktorá by patrila Európanom, vyhlásil dnes predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v rumunskom Baile Tusnad na 26. letnej univerzite Maďarov.

Podľa agentúry MTI premiér v súvislosti s prebiehajúcou migráciou, ktorú označil za novodobé sťahovanie národov, vyjadril názor, že naozaj vážna hrozba pre Európu neprichádza z vojnových oblastí, ale z "hĺbok Afriky".

"Novodobé sťahovanie národov je výsledkom politických procesov," zdôraznil Orbán. "Otázkou už nie je, v akej Európe by chceli Maďari žiť, ale či vôbec všetko, čo nazývame Európu, bude zachované," povedal.

Mnohí utekajú z politických dôvodov, ale väčšina z migrantov podľa Orbána túži po európskej prosperite. Európska únia (EÚ) sa však nedokáže ubrániť, je neschopná prijať také množstvo ľudí.

"Únia bola dlho veľmi dobrou a pružnou iniciatívou s praktickými inštitúciami, avšak nadnes sa pokazila a stala ideologickou dogmou, ktorú blokujú vlastné ideológie," konštatoval s poznámkou, že EÚ útočí na Maďarsko kvôli jeho nezvyčajným návrhom riešení, a preto si nedokáže poradiť ani s Gréckom.

Spojenie medzi prisťahovalectvom a terorizmom
Orbán vyjadril presvedčenie, že existuje priame spojenie medzi prisťahovalectvom a terorizmom. "V obrovskej mase je nemožné vyfiltrovať teroristov," podotkol premiér a citoval britského premiéra Davida Camerona, podľa ktorého je tento proces potrebné zastaviť ešte v jeho počiatkoch.

Predseda vlády adresoval kritické slová aj maďarskej ľavici, ktorá podľa jeho slov v decembri roku 2004 podnecovala proti zahraničným Maďarom a teraz by s otvorenou náručou privítala utečencov. "Títo politici jednoducho nemajú radi Maďarov. Nemajú ich radi, lebo sú to Maďari," uzavrel Orbán.

Plot postavia do konca augusta
Zábrany na potlačenie ilegálnej migračnej vlny na juhu Maďarska budú hotové do 31. augusta, vyhlásil dnes Orbán v rumunskom meste Baile Tušnad na 26. letnej univerzite Maďarov.

Podľa agentúry MTI premiér povedal, že na základe doterajších skúseností po vytvorení takýchto prekážok klesne počet ilegálnych prekročení hraníc na šestinu až sedminu. "Od tohto opatrenia očakávam výrazné zlepšenie," dodal Orbán.

Vláda schválila technické riešenie, avšak upravila termín realizácie projektu, povedal predseda vlády s tým, že na plote budú obrovské nápisy, ktoré ukážu "všetkým záujemcom" správny smer.

01 - Modified: 2007-08-01 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Konzumácia alkoholu zvyšuje riziko rakoviny čriev
01 - Modified: 2023-05-23 09:14:46 - Feat.: - Title: V Holandsku sú desiatky Sýrčanov, ktorí sa mohli podieľať na mučení civilistov, útočisko tu našli utečenci 02 - Modified: 2023-05-10 19:48:32 - Feat.: - Title: Nemecká migračná politika kolabuje, žiadateľov o azyl nárazovo pribudlo. Len za mesiac ich bolo milión 03 - Modified: 2023-04-24 11:45:59 - Feat.: - Title: Ľudia druhej kategórie. Rusko pohltilo tri milióny Ukrajincov, často nedostávajú ani zdravotnú starostlivosť 04 - Modified: 2023-04-14 08:13:15 - Feat.: - Title: České výdavky na ukrajinskú utečeneckú krízu dosiahli zatiaľ 1,4 miliardy eur. Väčšinu zaplatil štát 05 - Modified: 2023-03-30 21:25:23 - Feat.: - Title: Taliansko musí zaplatiť odškodné tuniským utečencom, ktorých zachránili a deportovali späť
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
28. máj 2023 02:29