Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2015, 21:27

Vo Varšave otvorili novú linku metra

Uvedenie metra do prevádzky bolo naliehavé, pretože pred troma týždňami museli vo Varšave uzavrieť dôležitý most, ktorý poškodil požiar.

Tisíce obyvateľov Varšavy sa dnes prvýkrát previezli novou druhou linkou metra, ktorú otvorili s vyše ročným meškaním. Šesťkilometrová trasa prechádza po riekou Vislou a spája historickú štvrť metropoly Praga, nachádzajúcu sa na východnom brehu rieky, so západnými mestskými časťami.

Budovali ju päť rokov a náklady sa vyšplhali na 4,2 miliardy zlotých (1,1 miliardy dolárov), informovala tlačová agentúra AP.

Jej otvorenie bolo plánované na jeseň roku 2013, ale výstavbu spomalili nevybuchnuté výbušniny z druhej svetovej vojny, ktoré v zemi na jej trase našli a tiež presakovanie vody, ktorá zaplavila takmer dobudovanú stanicu.

Očakáva sa, že linka M2 zlepší verejnú dopravu vo Varšave, kde žije 1,8 milióna ľudí. Jej uvedenie do prevádzky bolo o to naliehavejšie, že pred troma týždňami museli vo Varšave neočakávane uzavrieť dôležitý most, ktorý poškodil požiar, uviedla AP.

 

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.