StoryEditor

Klaus: Cunami utečencov ešte len príde, ideológia "multi-kulti" je zhubná

03.01.2016, 18:26
Utečenecká vlna je ešte len na začiatku a blíži sa sťahovanie národov. To si myslí exprezident Česka Václav Klaus.

Multikulturalistická ideológia je podľa Václava Klausa „zhubná“. „Myslím si, že migrovať zo svojej vlastnej krajiny je abnormalita,“ vyhlásil Klaus v nedeľu pre českú televíziu Prima.

Prídu, lebo neuspeli?

Klaus, ktorý nedávno vydal knihu Sťahovanie národov, vyhlásil, že imigranti prichádzajú do Európy často preto, že neuspeli vo svojej vlastnej krajine.

„Ja si myslím, že migrovať je ľudská výnimka. To nie je normálne. Myslím si, že migrovať zo svojej vlastnej krajiny je v podstate nenormálnosť. Často je to tým, že tá krajina nefunguje dobre. Ale veľmi často je to tým, že ten človek vo svojej krajine zlyhal, príliš sa mu nedarí a myslí si, že niekde inde visia jabĺčka na strome nízko a že si ich môže bez práce odtrhnúť,“ povedal bývalý prezident na adresu ľudí utekajúcich pred vojnou z rozvrátených krajín.

Pozvánka je sociálny systém

Podľa známeho euroskeptika je preto nezmysel pristupovať k imigrantom ako k „chudákom, ktorí hľadajú v Európe útočisko a záchranu“. Krajiny zničené vojnou boli podľa neho na svete vždy. „Nikdy predtým by sa títo ľudia neodvážili na masový pochod do Európy,“ domnieva sa Klaus. Na imigráciu sú podľa neho ľudia „pozvaní“ a týmto implicitným pozvaním je európsky sociálny systém a paternalistický prístup.

Probruselské elity chcú podľa názoru Klausa využiť migračnú krízu na unifikáciu Európy. Je to podľa neho rovnaké zlo, aké chceli diktátori typu Stalina a Hitlera. Bojovať s kvótami na prerozdeľovanie utečencov označil za „chytanie mačky za chvost“. Česi zatiaľ – ako dodal v televíznej diskusii – „protestujú strašne málo voči pasivite vlády a premiéra“ vo veci riešenia migračnej krízy.

Libanonská reštaurácia áno

Migračná vlna je podľa neho ešte len na samom začiatku a blíži sa sťahovanie národov. „Tá cunami ešte len príde. Pokúsme sa to zastaviť v samom zárodku.“ Migranti sa do Európy podľa neho vydali kvôli explicitnému, ale tiež implicitnému pozvaniu európskych politikov.

Odporcovia migrácie sú podľa exprezidenta v Európe aj v Českej republike verejne stigmatizovaní. „Fanatickí promigranti považujú každého, kto nehovorí herzlich willkommen, ako pani Merkelová, za ľudoopa, ktorý je egoistický a nepozerá sa dostatočne do diaľky. O to tu vôbec nejde. Ide o to, či si necháme rozvrátiť jedinečnú európsku kultúru hordami ľudí z iných kontinentov," tvrdí bývalý prezident.

„Multikulturalistická ideológia“ je podľa Klausových slov zhubná. „Multikulturalizmus má byť definíciou tejto planéty, ale nemá byť definíciou vnútri jednotlivých krajín. V malej krajinke, ako je naša, žiadny multikulturalizmus byť nemá. Má tu byť malá libanonská reštaurácia, ale nie rozvrátenie našej kultúry,“ uzavrel.

01 - Modified: 2007-12-26 12:41:04 - Feat.: 0 - Title: Ombudsman vybavil viac ako 92 percent podnetov
01 - Modified: 2022-08-17 05:24:02 - Feat.: - Title: Prvé veľké obete energetickej krízy na Slovensku. Bioplynkám hrozí zánik, hovorí pre HN šéf asociácie 02 - Modified: 2022-08-12 13:00:00 - Feat.: - Title: Hviezda pokračovania hororu Sirota má už 25 rokov: Zahrať dieťa bola výzva, výsledok je strašidelný 03 - Modified: 2022-08-14 17:22:16 - Feat.: - Title: Hlina pre HN: Matovič chcel byť najprv s Ficom kamarát, no on sa s ním odmietol čo i len stretnúť 04 - Modified: 2022-08-11 09:21:34 - Feat.: - Title: Šéf Unicredit Bank pre HN: V najbližších troch rokoch budú úrokové sadzby naďalej rásť 05 - Modified: 2022-08-11 10:59:22 - Feat.: - Title: Šéf taiwanského zastúpenia pre HN: Čína vytvára brutálnu novú normu
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
17. august 2022 12:48