Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2015, 09:32

Rovnaký príbeh, tie isté spisy. Tajomný muž z kauzy Ransdorf je známy podvodník

Tajomný V.H., za ktorého išiel komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf a traja Slováci konať do švajčiarskej banky, by mohol byť odsúdený podvodník Vladimír Huněk.

Ten už skôr sľuboval odmenu za pomoc pri získaní financií zo švajčiarskeho konta z rovnakej banky v Zürichu. Tvrdí to Česká televízia, ktorá o Huňkovi už v minulosti odvysielala reportáž v relácii Na stope.

Niekoľko dôkazov

Podľa Českej televízie je Ransdorfova kauza podobná jednému staršiemu prípadu. Predtým odsúdený podvodník Vladimír Huněk sľuboval ľuďom peniaze, keď mu pomôžu získať dedičstvo po príbuzných vo Švajčiarsku, uviedla ČT. S Huňkom vraj spájajú Ransdorfovu kauzu tiež údaje, ktoré český europoslanec uvádza vo vyjadrení pre médiá - iniciály V.H. alebo rok úmrtia údajnej bohatej emigrantky.

Ransdorf ČT odmietol potvrdiť, či zastupoval práve Huňka. Ten televízii na otázku takisto neodpovedal.

Huněk podľa ČT disponoval dokumentmi po žene, ktorá zomrela v roku 2005, a účtom v Kantonalbank Zürcher. To všetko sedí aj na Ransdorfov prípad.

Verboval aj bodyguardov do Iraku?

Rovnakého muža stíhala už v roku 2005 kvôli podvodom zlínska polícia. Vladimír Huněk vtedy hľadal podľa polície po celej krajine prostredníctvom inzerátov uchádzača na prácu bodyguardov do Iraku. Lákal ich na plat 80 dolárov za hodinu. Vyberal od nich zálohu okolo sto eur, a dokonca s nimi začal aj výcvik.

V skutočnosti však Vladimír Huněk žiadny kontakt na Irak nemal. Prípad je známy aj tým, že matka jedného zo záujemcov si sťažovala na pochybný nábor priamo u vtedajšieho premiéra Jiřího Paroubka.

Podľa polície citovanej v reportáži relácii Na stope má Huněk za sebou výkon trestu kvôli trestným činom hospodárskeho charakteru, vrátane úverových podvodov a čelí aj exekúciám.


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.