Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2015, 17:20

Európa nemôže svoju budúcnosť stavať na prisťahovalectve, varoval Orbán

Európa nemôže stavať svoju budúcnosť na prisťahovalectve, prijatie prisťahovalectva je nebezpečné, povedal dnes na Budapeštianskom demografickom fóre predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Podľa spravodajského servera Hvg.hu premiér na podujatí určenom pre odborníkov a osobnosti verejného života konfrontoval prisťahovalectvo s rodinnou politikou.

"Európa je zaplavená (migrantmi), za týmito procesmi sa vykresľujú mapy nového kultúrneho, mocenského a trhového prerozdeľovania. Ak si nedáme pozor, tak na tejto mape vzniknú zmeny, ktorých následkami môžu byť politické i ozbrojené konflikty," varoval Orbán.

Premiér ostro kritizoval Európu za to, že namiesto podpory rodiny venuje viac financií a pozornosti témam, ako je napríklad homosexualita. "Chceme Európu založenú na rodine a nie na prisťahovalcoch," zdôraznil Orbán a Maďarov vyzval, aby dokázali, že mať deti je prospešné z hľadiska budúcnosti krajiny i celej Európy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.