Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2021, 18:31

Británia má najvyšší denný prírastok nakazených za pol roka, zistili takmer 55-tisíc prípadov

Počty hospitalizácií a úmrtí zatiaľ na rozdiel od pozitívnych testov zostávajú ďaleko pod maximami z uplynulej zimy.

Británia má najvyšší denný prírastok nakazených za pol roka, zistili takmer 55-tisíc prípadov
Zdroj: Reuters

Británia dnes oznámila najvyšší denný prírastok nakazených koronavírusom za posledného pol roka, infekcia sa novo potvrdila u 54 674 ľudí. Medzi nakazenými je aj britský minister zdravotníctva Sajid Javid. Ten dnes podľa portálu stanice BBC uviedol, že mal pozitívny test na covid-19, má však len veľmi mierne príznaky ochorenia. Javid spresnil, že už dostal obe dávky vakcíny proti covidu-19.

V príspevku na twitteri Javid opísal, že sa v piatok necítil úplne vo svojej koži, a tak si urobil rýchlotest. Ten mu vyšiel pozitívne. Teraz sa minister podľa svojich slov izoluje doma so svojou rodinou a čaká na výsledky PCR testu.

"Som vďačný za to, že som podstúpil dve dávky vakcíny a moje príznaky sú zatiaľ veľmi mierne," uviedol Javid. Minister zároveň Britov vyzval, aby sa nechali čo najskôr očkovať.

Javid pred necelými troma týždňami vystriedal vo funkcii ministra zdravotníctva Matta Hancocka. Ten odstúpil potom, čo vyšlo najavo, že sa objímal a bozkával so svojou poradkyňou, a porušil tak protiepidemické opatrenia.

Denné prírastky nakazených v Británii boli v posledných štyroch dňoch najvyššie od 15. januára, kedy úrady oznámili 55 761 prípadov nakazených. V tú dobu v krajine pomaly odznievala druhá vlna epidémie. V piatok Británia ohlásila cez 50-tisíc prípadov nákazy koronavírusom, vo štvrtok sa ich počet 50-tisícom blížil.

Počty nakazených rastú v krajine so zhruba 66 miliónmi obyvateľov už skoro dva mesiace. Ako však upozorňuje agentúra Reuters, vývoj z posledných týždňov nasvedčuje tomu, že vďaka jednej z najrýchlejších vakcinačných kampaní na svete sa v Británii podarilo oslabiť väzbu medzi vývojom štatistiky infekcií a ďalšími hlavnými ukazovateľmi. Počty hospitalizácií a úmrtí zatiaľ na rozdiel od pozitívnych testov zostávajú ďaleko pod maximami z uplynulej zimy.

Dnes Británia oznámila 41 úmrtí v súvislosti s covidom-19, v piatok to bolo 49.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.