Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2015, 12:30

Po požiari vo Viedni identifikovali obete. Zhorelo tam päť Slovákov

Pri požiari opustenej bývalej reštaurácie vo Viedni zomrelo päť Slovákov: štyria muži a jedna žena. Informovala o tom dnes rakúska tlačová agentúra APA.

Objekt na okraji mestského parku vo štvrti Oberlaa kompletne vyhorel už na začiatku októbra. Obete úrady identifikovali až teraz.

Môžeme potvrdiť 5 úmrtí v dôsledku požiaru. Vzhľadom k problémom s identifikáciou, spôsobených požiarom, bola totožnosť našich občanov potvrdzovaná postupne a neskôr. K požiaru došlo 1. októbra 2015, odkedy sme v tomto prípade v úzkom kontakte s rakúskymi úradmi, bližšie informácie z dôvodu ochrany osobných údajov poskytovať nemôžeme,“ povedal pre hnonline.sk hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano.

Na nepoznanie obhorené obete našli hasiči, ktorí zasahovali pri požiari 2. októbra.

Podľa rakúskej polície sú obeťami muži vo veku 30, 33, 35 a 37 rokov a tiež dvadsaťdvaročná žena, informovala televízia ORF. Najstarší z nich bol identifikovaný už v októbri, ostatní až teraz. Všetkých päť obetí pochádzalo z okresu Rimavská Sobota na juhu Slovenska.

Do Viedne vraj Slováci prišli žobrať z Nemecka. Úrady od začiatku predpokladali, že ide o bezdomovcov.

Požiar od neskorého večera 1. októbra likvidovalo vyše 60 hasičov, ktorí sa snažili predovšetkým zabrániť rozšíreniu plameňov. Už totiž horeli aj niektoré okolité stromy.

Požiar bol z veľkej časti uhasený až okolo polnoci. V zničenom objekte potom bolo nájdených päť tiel, ktoré ležali okolo kachlí. Polícia preto predpokladá, že príčinou požiaru bolo nesprávne zaobchádzanie s pecou alebo porucha na vykurovacom zariadení.

Objekt, ktorý vlastnila správa viedenských mestských záhrad, bol prázdny zhruba rok.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.