Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2016, 00:00

Facebook zablokoval veľkú protiislamskú stránku, zakladateľ je rozčarovaný

Facebookový profil hnutia Islam v Českej republike nechceme je od pondelkového večera zablokovaný. Stránku so 163 tisíckami fanúšikov zrušil sám Facebook. Zástupcovia iniciatívy sa podľa svojich slov pokúšajú o obnovenie prevádzky a chystajú tlačové vyhlásenie.

"Som z toho rozčarovaný, pravdepodobne ide o ďalšiu snahu o obmedzovanie verejnej diskusie," povedal serveru Lidovky.cz Martin Konvička.

Facebook už v roku 2014 stránku Islam v Českej republike nechceme zablokoval. Po jej znovuspustení jej ale začali rýchlo pribúdať priaznivci.

"Teraz má stránka 163-tisíc fanúšikov, predpokladám, že na konci roka 2016 ich bude mať 300-tisíc," doplnil Konvička.

 

OZNÁMENÍ - Facebook nám zrušil hlavní facebookovou stránku se 163 tisíci příznivci. Nesmíme zde ani zveřejnit její...

Posted by Islám v ČR nechceme on 11. január 2016

Prečo v pondelok Facebook stránku xenofóbnej iniciatívy zablokoval, nie je jasné. Je však možné, že jej dočasné zrušenie môže súvisieť s Konvičkovým trestným stíhaním. Šéfa Bloku proti islamu totiž polícia na konci minulého roka obvinila z podnecovania nenávisti.

Iniciatíva Islam v Českej republike nechceme zastrešuje niekoľko tuzemských protiislamských a protiimigrantských skupín. Konvička síce patrí medzi jej vedúcich predstaviteľov, jej šéfom ale nie je. Obvinený vysokoškolský pedagóg vedie Hnutie proti islamu. Jeho facebookový profil zatiaľ funguje.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.