Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2015, 10:11

Francúzsku riviéru zasiahli bleskové záplavy, 13 ľudí zahynulo

Francúzsko prežíva obrovskú tragédiu. Silné búrky, ktoré pripravili o život 13 ľudí, teraz hrozia susednému Taliansku.

Silné búrky zasiahli predovšetkým turistickú oblasť mesta Nice a Cannes v sobotu večer. Obete sa väčšinou utopili v náhlych prívaloch vody. "Kempingy sú pod vodou. Dva vrtuľníky prevážajú do bezpečia ľudí, z ktorých mnohí utiekli pred vodou na strechu svojich karavanov," uviedla hovorkyňa hasičov.

Prví traja ľudia sa utopili v domove dôchodcov v Biote. V meste Mandelieu-la Napoule si živel vyžiadal životy piatich ľudí, ktorí zrejme zahynuli pri pokuse dostať svoje autá do bezpečia. V letovisku Vallauris Golfe-Juan našli záchranári v jednom vozni troch mŕtvych. Všetci sa utopili, keď sa snažili prejsť zaplaveným tunelom. Telo jednej ženy objavili na parkovisku v Cannes. Trinásta obeť bola nájdená v kempe v meste Antibes východne od Cannes.

Prívalové dažde zasiahli vo večerných hodinách východnú časť krajiny pri hraniciach s Talianskom. Voda sa valila aj ulicami prístavného mesta Cannes. V slávnom dejisku medzinárodného filmového festivalu zaplavila stanice a prerušila miestnu železničnú dopravu zatiaľ čo autá unášala po uliciach.

Polícia musela kvôli vode uzavrieť diaľnicu A8, ktorá vedie po pobreží. Tisíce domácností zostali bez elektrického prúdu. V Nice musel byť narýchlo prerušený futbalový zápas medzi domácim tímom a futbalistami z Nantes. Ďalšie stovky ľudí zase zostali uväznené v dejisku koncertu rockového speváka Johnnyho Hallydaya.

Podľa meteorológov už nehrozí juhovýchodnému pobrežiu ďalšie silné búrky, ktoré sa podľa nich presúvajú k susednému pobrežiu Talianska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.