Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2013, 11:14

FBI zverejnila zábery strelca s brokovnicou

Strelec prechádzal chodbami veliteľstva námorníctva. Zabil 12 ľudí.

Strelec s brokovnicou prechádzal chodbami veliteľstva námorníctva v USA. FBI zverejnila zábery z útoku.

Aaron Alexis prišiel požičanou modrou Toyotou priamo hlavnou bránou. S batohom cez plece vstúpil do budovy číslo 197, prešiel halou a zamieril ku schodisku. V ruke mal brokovnicu Remington 870. Počas útoku zabil 12 ľudí.

Streľba v budove
V pondelok 16. septembra krátko pred pol deviatou ráno do objektu veliteľstva námorníctva Navy Yard v americkom meste Washington prichádza osobný automobil tmavej farby. Riadi ho Aaron Alexis, ktorý bol pred dvoma rokmi kvôli nevhodnému správaniu prepustený zo záloh vojenského námorníctva v texaskom meste Fort Worth.

O chvíľu neskôr už 34-ročný muž so zbraňou v ruke prechádzal chodby v budove číslo 197 a strieľal na vystrašených zamestnancov. FBI v stredu zverejnila prvé zábery z bezpečnostných kamier, ktoré celý útok zachytili.

Alexis pracoval pre firmu, ktorá dodávala námorníctvu vybavenie. Mal preto pri sebe platnú priepustku a ľahko sa dostal za brány Navy Yard.

Pijan a psychopat
S batohom vstúpil do budovy, prešiel halou a zamieril ku schodisku. Povolané špeciálne komando ho po niekoľkohodinovej akcii zastrelilo.

Susedia a známi Alexisa opísali ako večne ukrivdeného muža, ktorý mal návaly hnevu. Pre iných bol neškodným čudákom. Jeho bývalý zamestnávateľ, majiteľ thajskej reštaurácie, ho opísal ako pijana, ktorý stále hral videohry a nikdy nevyšiel von bez zbrane.

Podľa jeho spolužiaka bol hlboko veriacim človekom. Konvertoval na budhizmus a túžil sa stať mníchom. Začal sa učiť thajsky a nedávno sa vrátil z ciest po Thajsku.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.