Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2015, 08:48

Západ je pripravený uvaliť nové sankcie na Rusko

Európski lídri a americký prezident Barack Obama sa zhodli, že zmiernenie sankcií voči Rusku bude naviazané na kompletné uplatňovanie dohôd z Minska

Americký prezident Barack Obama a jeho európski partneri sa v utorok dohodli, že budú konať rýchlo a uvalia ďalšie dodatočné sankcie na Rusko, ak sa na Ukrajine nezačnú uplatňovať mierové dohody.

"Lídri vyjadrili nádej na úspešné a úplné zavedenie dohôd z Minsku. Zároveň sa zhodli na tom, že zmiernenie súčasných sankcií bude naviazané na kompletné uplatňovanie týchto dohôd,“ uviedol Biely dom vo svojom stanovisku.

„Lídri taktiež potvrdili, že sú rozhodnutí konať rýchlo a jednotne pri uvalení dodatočných významných sankcií na Rusko,“ uviedol ďalej Biely dom. Zo stanoviska Bieleho domu ďalej vyplýva, že sa tak stane, ak sa objavia vážne porušenia dohôd z Minska, alebo v prípade, že sa Ruskom podporovaní separatisti pokúsia získať nové územia.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.