Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2016, 17:36

Slovenský strieborný hrdina končí v Česku už po roku

Českú hokejovú reprezentáciu od budúcej sezóny povedie sparťanský tréner Josef Jandač. O nástupcovi kouča Vladimíra Vůjtka, ktorý doviedol v roku 2012 Slovensko k striebornej medaile, rozhodlo vedenie českého zväzu s predstihom kvôli nominácii na Svetový pohár. Práve septembrový turnaj v Toronte bude prvou Jandačovou akciou v novej úlohe, píše idnes.cz.

Jandač pôsobí spolu s Jiřím Kalousom a Jaroslavom Špačkom ako súčasný Vůjtkov asistent. O jeho nečakanom povýšení rozhodlo s predstihom vo štvrtok 11 členov výkonného výboru.

A dôvod?

Súčasný hlavný tréner národného mužstva Vůjtek totiž má uzavretú zmluvu iba pre tento ročník, ktorý vyvrcholí majstrovstvami sveta v Rusku.

A budúca sezóna začína Svetovým pohárom, pričom prvé nominácie 16 hráčov vrátane dvoch brankárov sa musia poslať už 1. marca. Finálna zostava by potom mala byť hotová na začiatku júna.

"Rozhodnutie výkonného výboru bolo jednomyseľné," uviedol v tlačovej správe Tomáš Král, prezident Českého zväzu ľadového hokeja. Hoci ešte vlani v decembri zväzoví predstavitelia tvrdili, že Svetový pohár bude mať na starosti práve Vůjtek a jeho kolegovia.

"S Josefom Jandačom sme sa dohovorili na dvojročnej zmluve s tým, že bude pôsobiť výhradne u národného mužstva. Jeho prvou úlohou bude zostaviť realizačný tím pre budúcu sezónu a v stanovenom termíne pripraviť spolu s asistentmi základnú nomináciu pre Svetový pohár," povedal Kráľ.

Podľa Kráľa existuje dohoda, že by hokejistov viedol s Jandačom ďalej aj Vůjtek. "Ak by Vladimír Vůjtek zmenil svoje rozhodnutie uzavrieť zmluvu len pre túto sezónu a mal by záujem ako člen realizačného tímu pokračovať, môžeme s ním počítať aj po majstrovstvách sveta," píše šéf českého hokeja.


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.