Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2015, 14:14

Slovák spôsobil v Bruseli rozruch. Kvôli nemu evakuovali europarlament

Belgická polícia oznámila, že zadržala podozrivého muža, kvôli ktorému boli dnes na niekoľko hodín evakuované tri budovy Európskeho parlamentu (EP) v Bruseli. Podľa agentúry DPA ide o muža slovenskej národnosti narodeného v roku 1982.

Hovorkyňa EP Marjory van den Broeková pre médiá uviedla, že polícia pred obedom evakuovala časť budovy, kde sa nachádzajú administratívne úrady a tiež návštevnícke centrum Parlamentárium, ktoré sa nachádza v tesnej blízkosti inštitúcie. Chod hlavnej časti budovy zákonodarného zboru EÚ, kde majú kancelárie europoslanci, nebol ovplyvnený bombovým poplachom.

Prvé policajné správy podľa tlačovej agentúry Belga hovorili o tom, že zásahové jednotky s účasťou pyrotechnikov zistili, že podozrivé auto neobsahuje výbušniny. Z dodatočných informácií vyplynulo, že polícia o 7.30 h v blízkosti europarlamentu zadržala podozrivú osobu oblečenú vo vojenskom maskovacom odeve.

Zadržaný podľa slov vyšetrovateľa uviedol, že sa chcel stretnúť s predsedom EP Martinom Schulzom. Pri osobnej prehliadke našli kľúče od jeho auta zaparkovaného v blízkosti budovy EP. V aute bola zaistená zatiaľ nešpecifikovaná strelná zbraň a motorová píla.

Vzhľadom na to, že nebola zistená prítomnosť žiadnej výbušniny, bezpečnostný kordón bol zrušený a úradníci sa mohli vrátiť do evakuovaného krídla EP.

Prokurátor požiadal o jeho zatknutie na základe obvinenia z hrozby útoku a za nelegálne držanie zbrane. Rozhodnutie by malo byť prijaté v utorok.


Polícia odťahuje auto Slováka, ktorý spôsobil evakuáciu Európskeho parlamentu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.