Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2016, 15:07

Orbán očakáva ešte viac utečencov, chce posilniť zábrany na hraniciach

Tohtoročný prílev migrantov do Európy z južného smeru bude vyšší než vlani. Vo východomaďarskom Miškovci to dnes vyhlásil predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, ktorého citovala agentúra MTI.

Maďarská vláda preto nariadila, aby boli na juhu Maďarska posilnené už existujúce hraničné zábrany a aby sa vytvorili kapacity potrebné na vybudovanie nových.

Nedávna návšteva nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v Turecku podľa Orbána poukázala na to, že stále hrozí riziko vytvorenia bruselského systému "núteného presídľovania utečencov" do jednotlivých členských krajín Európskej únie.

Orbán predtým - na úvod schôdzky parlamentných frakcií strán vládnuceho bloku Fidesz-KDNP v Lillafürede - povedal, že medzi Nemeckom a Tureckom existuje tajná dohoda o prevoze migrantov na územie Európskej únie. Následne spresnil, že nejde o dvojstrannú nemecko-tureckú dohodu, ale o dohodu medzi EÚ a Tureckom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.