Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.01.2016, 19:11

Ich moc siaha takmer všade, toto je desať najvplyvnejších krajín planéty

Na základe prieskumu, v ktorom odpovedalo 16-tisíc ľudí, bol zostavený rebríček najvplyvnejších krajín sveta.

Každá krajina sa usiluje, aby dokázala vo svete čo najviac presadzovať svoje záujmy. Vplyv jednotlivých štátov je však kolísavý a závisí od rôznych faktorov. A ďalšia vec je, ako ich vplyv vnímajú ľudia.

V rámci prieskumu US News & World Report, v spolupráci s BAV Consulting a Wharton School of University of Pennsylvania, na základe ktorého vytvorili rebríček najvplyvnejších krajín, 16-tisíc ľudí zo štyroch regiónov sveta spájalo 60 krajín so špecifickými vlastnosťami. Tieto krajiny boli vopred vybrané na základe indexu ľudského vývoja OSN, HDP, cestovného ruchu a celkového vývozu.

Pozrite si desať najvplyvnejších krajín podľa US News:

Jednotlivé odpovede boli rozdelené do deviatich širokých tém: Dobrodružstvo, občianstvo, kultúrny vplyv, podnikanie, dedičstvo, sťahovanie, sloboda podnikania, moc a kvalita života.

Každá z krajín bola hodnotená na základe atribútov, ktoré boli ďalej zadelené do spomínaných tém. Čím viac bola krajina vnímaná ako príklad pre určitú charakteristiku vo vzťahu k priemeru, tým lepšie skóre si pripísala a naopak.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.