StoryEditor

Fascinuje všetkých. Najkontroverznejší muž dnešného Francúzska môže nechtiac pomôcť Macronovi

31.07.2021, 00:00
V hyperkorektnom Francúzsku je úkazom, ktorý fascinuje. Éric Zemmour sa stal vo Francúzsku fenoménom.

Rasista a xenofób, alebo posledný pilier slobody slova vo Francúzsku? Otázka, na ktorej odpovede sa Francúzi nezhodnú. Ide o Érica Zemmoura, politického komentátora a spisovateľa, ale tiež jednu z najkontroverznejších postáv dnešného Francúzska. Ľavica ho vníma ako väčšieho radikála než Marie Le Penovú; on sám sa považuje za gaullistu a bonapartistu.

V hyperkorektnom Francúzsku je Zemmour úkazom, ktorý fascinuje. Milovaný či nenávidený. Kameňovaný alebo adorovaný. Vo finále na tom nezáleží, pretože Zemmour dokáže zaujať všetkých Francúzov, či už pozitívne alebo negatívne. Je o ňom všade dosť počuť. A môže byť ešte viac, lebo jeho ambície zúčastniť sa budúcich prezidentských volieb stále rastú.

Francúzsko zažíva inváziu z Afriky

Éric Zemmour sa stal vo Francúzsku fenoménom. Každý deň o 19:00 zasadne pred kamery najsledovanejšieho francúzskeho televízneho kanálu CNews a profesorským tónom komentuje aktuálne témy. Diskutuje so svojimi názorovými oponentmi alebo odpovedá na otázky kladené moderátorkou.

Pre túto konzervatívnu televíziu, ktorá je francúzskou obdobou amerického Fox News, je pokladom. Vďaka jeho každodenným postrehom sa stal z CNews jeden z dvoch najvýznamnejších francúzskych spravodajských kanálov. Jeho polemické názory priťahujú pozornosť a sledovanosť Zemmourových debát často presahuje jeden milión divákov.

Tí si napríklad mohli vypočuť, že: "Francúzsko za...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 20:40