Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2021, 22:56

40-ročný rez torty zo svadby Charlesa a Diany vydražili za viac ako 2000 eur

Okrem rezu svadobnej torty sa v stredu vydražili i vytlačené pokyny týkajúce sa svadobného obradu a program svadobných raňajok.

40-ročný rez torty zo svadby Charlesa a Diany vydražili za viac ako 2000 eur
Zdroj: Twitter/ Henry Meadows

Rez zo svadobnej torty princeznej Diany a princa Charlesa vydražili v stredu na aukcii za 1850 libier (2185 eur).

Stalo sa tak 40 rokov po tom, ako tento britský kráľovský pár uzavrel manželstvo, informovala tlačová agentúra DPA.

Očakávalo sa, že rez vydražia za 300-500 libier (353-588 eur). Nakoniec ho za omnoho vyššiu sumu kúpil záujemca, ktorý sa do dražby zapojil cez internet z Blízkeho východu.

Predstavitelia aukčného domu Dominic Winter Auctioneers uviedli, že boli prekvapení z vysokého počtu záujemcov, ktorí pochádzali najmä z Británie, USA a blízkovýchodných krajín.

Predmetný rez zo svadobnej torty - jednej z 23 oficiálnych svadobných tort - obsahuje na poleve vytvorený kráľovský erb v zlatej, striebornej, červenej a modrej farbe.

Po svadbe ho dostala Moyra Smithová, členka personálu Alžbety-kráľovnej matky v sídle Clarence House v Londýne.

Jej rodina v roku 2008 rez torty predala nešpecifikovanému zberateľovi, ale pri príležitosti 40. výročia svadby sa tento "artefakt" opäť objavil v ponuke Dominic Winter Auctioneers.

Okrem rezu svadobnej torty sa v stredu vydražili i vytlačené pokyny týkajúce sa svadobného obradu a program svadobných raňajok.

Lady Diana Spencerová a priamy následník britského trónu sa zosobášili 29. júla 1981 v londýnskej Katedrále sv. Pavla.

Ich vzťah však nevydržal dlho; pár sa rozišiel v roku 1992 a o štyri roky neskôr nasledoval rozvod. Diana zomrela vo veku 36 rokov pri automobilovej havárii v Paríži v auguste 1997.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.