Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2016, 12:04

Majiteľ bistra je hitom internetu. Ignoroval ozbrojeného lupiča, ten prekvapený odišiel

Pohotovo sa postavil k pokusu o lúpež majiteľ bistra na Novom Zélande. Na výzvy, aby lupičovi odovzdal peniaze nereagoval a pokojne odišiel zavolať políciu.

Majiteľ bistra je hitom internetu. Ignoroval ozbrojeného lupiča, ten prekvapený odišiel
Zdroj: YouTube.com

Ťažko povedať, čo čakal neznámy maskovaný lupič, ktorý prišiel do bistra Saida Ahmeda na Novom Zélande a s pištoľou v ruke po ňom žiadal peniaze. Isté ale je, že nečakal to, čo sa skutočne stalo - že ho bude majiteľ úplne ignorovať, napísal spravodajský server BBC News.

Ako ukazujú bezpečnostné kamery vnútri bistra Egyptian Kebab House v meste Christchurch, Ahmed s pokojom dokončil objednávku, ktorú pripravoval, a podal ju čakajúcemu zákazníkovi, zatiaľ čo za pultom prešľapoval čierne oblečený lupič a opakoval, že chce peniaze.

"Prišiel ku mne do podniku, z batohu vytiahol zbraň a povedal mi, nech mu dám peniaze," povedal Ahmed novinárom. "Ja nie som hrdina. Len som ostal pokojný, a to on nečakal. Som podnikateľ, ešte som nedokončil objednávku a obslúžiť zákazníka je pre mňa priorita" dodal.

"Keď ten zákazník odišiel, zašiel som do kuchyne a zavolal políciu. Na chvíľu som mal strach, že by mohol začať strieľať, ale potom som si pomyslel, že ak sa to stane, potom je to môj osud. Ale moja pokojná reakcia ho asi zaskočila, takže utiekol."

Akonáhle sa video z bezpečnostnej kamery dostalo na facebook a neskôr aj na YouTube, z Ahmeda sa stala miestna celebrita. "Zákazníci mi hovoria, ako som statočný, ale ja si nemyslím, že by som bol statočný. Proste sa to stalo, a ja som si z toho jednoducho nič nerobil. Aj keď to bolo prekvapenie, pretože mám tento podnik už 15 rokov, ale ešte nič podobné som nezažil," uviedol." Iba som teraz o trochu známejší, a to je milé."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.