15.10.2016, 19:14

Svätokrádež a rúhanie. Švajčiarski syrári sa hnevajú na amerikanizáciu tradičného jedla

Švajčiarska mliekáreň Emmi AG plánuje ponúknuť fondue ako sadu do mikrovlnky.

Svätokrádež a rúhanie. Švajčiarski syrári sa hnevajú na amerikanizáciu tradičného jedla
Zdroj: chowhound.com

Najväčší švajčiarsky producent mliečnych výrobkov chce budúci rok uviesť na domáci trh tradičný syrový pokrm fondue ako sadu do mikrovlnnej rúry. Syroví puritáni ale už teraz protestujú a padajú slová ako svätokrádež a rúhanie. V sete, ktorý sa už teraz predáva v Spojených štátoch, je syr pre rozpustenie v mikrovlnke a nádobka s čajovou sviečkou, ktorá potom syr udržuje roztavený.

Podľa generálneho riaditeľa mliekarne Emmi AG je potrebné vyvrátiť názor, že fondue je nemoderné, nudné jedlo, na prípravu ktorého je navyše potreba vlastniť príslušné vybavenie. Fondue do mikrovlnky ale vzbudilo medzi niektorými Švajčiarmi podozrenie.

"Nekúpil by som si to, je to rúhanie," povedal tridsaťjedenročný právnik z Zürichu Silvan Gehrig. Svoju váhu má podľa neho kvalita syra, väčšinou ementál a gruyere, a tiež fakt, že fondue je spoločenský pokrm a pri jeho konzumácii sedia jedáci spoločne okolo nádoby na syr.

Švajčiari síce stále konzumujú v priemere 13 kilogramov syra na osobu a rok, čo je sedemkrát viac ako svetový priemer, jeho predaj ale v tejto alpskej krajine klesá, uviedla agentúra Bloomberg. Je to dané aj konkurenciou lacnejších dovážaných syrov a ľahkou dostupnosťou syrov z okolitých štátov.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.