Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2017, 19:34

Briti obdivujú hrdinský čin poslanca. Po útoku dával masáž srdca zranenému policajtovi

Poslanec za konzervatívnu stranu a bývalý vojak čakal s raneným až do príletu vrtuľníka.

Briti obdivujú hrdinský čin poslanca. Po útoku dával masáž srdca zranenému policajtovi
Zdroj: TASR/AP

Nečakaného hrdinu má stredajší útok pred britským parlamentom. Poslanec a námestník ministra zahraničia Tobias Ellwood po streľbe neváhal a priložil ruku k snahe zachrániť život policajta, ktorého útočník dobodal priamo pri vstupe do parlamentnej budovy.

Tobias Ellwood podľa britského denníka The Telegraph poskytol zranenému policajtovi dýchanie z úst do úst a masáž srdca. Poslanec za konzervatívnu stranu a bývalý vojak čakal s raneným až do príletu vrtuľníka záchrannej služby. Policajt neskôr svojim zraneniam podľahol.

​O niekoľko chvíľ neskôr ho svedkovia zahliadli si zakrvavenými rukami pri rozhovore s ďalšími príslušníkmi polície. Potom sa podľa britského denníka odobral na ministerstvo zahraničia.

"Pokúsil sa dať dýchanie z úst do úst a zastaviť krvácanie z niekoľkých bodných zranení, ktoré policajt utrpel," povedal The Telegraph zdroj blízky hrdinskému poslancovi.

Sociálne siete veľkou rýchlosťou zaplavili príspevky vyjadrujúce Ellwoodovi obdiv a označujúce ho za hrdinu. 

Tobias Ellwood je od júla 2014 námestníkom pre Blízky východ a Afriku na rezorte diplomacie. V poslaneckom kresle za juhoanglickom Bournemouthe sedí od roku 2005.

​Medzi rokmi 1991 a 1996 bol príslušníkom britskej pechoty a slúžil v Severnom Írsku, na Cypre, v Kuvajte, Nemecku, na Gibraltári a v Bosne. Ozbrojené zložky opúšťal v hodnosti kapitána.

Konzervatívec stratil svojho brata Jona pri teroristickom útoku na indonézskom ostrove Bali v roku 2002, kde zomrelo celkom 202 ľudí, vrátane 27 britských občanov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.