Ruská vojnová loď v Čiernom mori, ilustračný obrázok.FOTO: Reuters
StoryEditor

Ukrajina tvrdí, že poškodila ďalšiu ruskú loď. Mala prevážať posily

12.05.2022, 23:53
Autor:
ČTKČTK

Ruská podporná loď Vsevolod Bobrov je jednou z najnovších v ruskej flotile, tvrdí ukrajinské námorníctvo.

Ukrajinské sily poškodili v Čiernom mori logistickú podpornú loď ruského námorníctva, uviedol hovorca vojenskej správy Odesskej oblasti Serhij Bratčuk.

Plavidlo, ktoré je v plameňoch, zasiahla podľa skorších informácií ukrajinská strela, napísala agentúra Unian. Ruské úrady žiadny incident na mori neohlásili a informáciu nemožno nezávisle overiť.

"Výsledkom akcie nášho námorníctva začala horieť podporná loď Vsevolod Bobrov, jedna z najnovších v ruskej flotile," uviedol Bratčuk, podľa ktorého je loď ťahaná k prístavu Sevastopoľ.

Plavidlo bolo podľa neho zasiahnuté pri Haďom ostrove, ktorý sa nachádza v ukrajinských vodách Čierneho mora neďaleko hraníc s Rumunskom.

Vselovod Bobrov bol do služby nasadený vlani v auguste, do rovnakej lodnej triedy ruského námorníctva patrí len jedno ďalšie plavidlo. Podľa agentúry k Hadiemu ostrovu, kde sa nedávno medzi jednotkami Kyjeva a Moskvy opäť rozhoreli boje, loď viezla posily vrátane systémov protivzdušnej obrany.

Ukrajinské médiá minulý týždeň informovali o zasiahnutí ruskej fregaty. Kremeľ následne uviedol, že o poškodení ruskej lode v Čiernom mori nemá informácie.

Kyjev tiež uvádza, že v apríli zasiahol protilodnou strelou Neptún ruský krížnik Moskva. Ten sa následne potopil, ako potvrdilo aj Rusko - podľa tamojších úradov ale potopeniu predchádzal výbuch munície a požiar.

18. máj 2022 07:38