Protest na podporu Ukrajiny na Malte. FOTO: Reuters
StoryEditor

Škandál, ktorý na Ukrajine spustil búrku: Kauza vymyslených príbehov pochybnej ombudsmanky sa otvára

30.06.2022, 14:59

O pochybných praktikách ukrajinskej ombudsmanky, ktorá mala prifarbovať prípady sexuálneho násilia zo strany ruských vojakov na ukrajinských ženách, vypovedajú aj jej podriadení.

Májové prepustenie ukrajinskej ombudsmanky Ljudmyly Denisovovej vyvolalo v krajine zmietanej ruskou agresiou značný škandál. Ochrankyňa ľudských práv si mala prifarbovať aj tak hrozné informácie o znásilnení Ukrajiniek ruskými vojakmi, ktoré navyše v mnohých prípadoch neboli podložené.

Kauza teraz znovu rezonuje ukrajinskými médiami – zdroje údajne konkrétnych príbehov, ktoré aj s detailmi zverejňovala, totiž stále nie sú dohľadateľné a o pochybných praktikách hovoria aj jej niekdajší podriadení.

image

Škandál na Ukrajine. Hromadné znásilňovanie Rusmi si ombudsmanka vymyslela

Mnohí novinári sa sťažovali...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
14. január 2026 20:10