Legenda francúzskeho filmu Alain Delon v piatok v relácii televízie TV5 Monde povedie rozhovor s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Herec sa tento týždeň prakticky po roku prvýkrát objavil na verejnosti a podporil Ukrajincov v ich boji proti ruskej invázii, uviedla dnes stanica BFM TV.
"To, čo sa deje na Ukrajine, ma hlboko zasiahlo a rozosmutnilo, preto za nich bojujem," povedal 86-ročný Delon. Na záver vyhlásil "nech žije Ukrajina," čo je heslo, ktoré používa aj Zelenskyj a ukrajinská štátna správa vo svojich pravidelných hláseniach o priebehu vojny.
Delon zavítal tiež do ukrajinského kultúrneho centra v Paríži, kde ho osobne prijal ukrajinský veľvyslanec Vadym Omelčenko a ocenil jeho podporu. K budove, na ktorej dnes vlaje modrožltá vlajka, má Delon osobný vzťah. V minulosti v tejto budove žil so svojou vtedajšou partnerkou Romy Schneiderovou.
Vo Francúzsku v týchto dňoch vychádza zbierka ukrajinského básnika Tarasa Ševčenka. Delon počas svojho vystúpenia na podporu Ukrajiny recitoval z jeho básne Testament.
