”Po dôkladnom preskúmaní dôkazov a zákonov štátu Nové Mexiko som rozhodla, že existuje dostatok dôkazov pre vznesenie obžaloby z trestného činu proti Alecovi Baldwinovi a ďalším členom filmového štábu snímky Rust,” uviedla prokurátorka.​ FOTO: REUTERS
StoryEditor

Prokurátorka obžalovala herca Baldwina z neúmyselného zabitia. Je to hrozný omyl, reaguje jeho advokát

19.01.2023, 18:18
19.01.2023, 20:40
Autor:
ČTKČTKTASRTASR

Nakrúcanie nízkorozpočtového filmu sa odohrávalo na ranči Bonanza Creek pri Santa Fe v Novom Mexiku. Alec Baldwin pri ňom vystrelil zo zbrane, v ktorej bol ostrý náboj. Podľa zákonov Nového Mexika hrozí za neúmyselné zabitie 18 mesiacov väzenia.

Okresná prokurátorka v štáte Nové Mexiko na juhozápade USA dnes obžalovala amerického herca Aleca Baldwina z neúmyselného zabitia. Herec v roku 2021 smrteľne postrelil 42-ročnú kameramanku Halynu Hutchinsovú počas nakrúcania westernu Rust.

Prokurátorka Mary Carmacková-Altwiesová obžalovala z neúmyselného zabitia 64-ročného Baldwina a Hannah Gutierrezovú-Reedovú, ktorá pre film obstarávala zbrane.

"Po dôkladnom preskúmaní dôkazov a zákonov štátu Nové Mexiko som rozhodla, že existuje dostatok dôkazov pre vznesenie obžaloby z trestného činu proti Alecovi Baldwinovi a ďalším členom filmového štábu snímky Rust," uviedla prokurátorka.

"Z môjho pohľadu nikto nestojí nad zákonom a každý si zaslúži spravodlivosť," dodala žalobkyňa.

"Toto rozhodnutie skresľuje tragickú smrť Halyny Hutchinsovej a predstavuje hrozný justičný omyl. Baldwin nemal žiadny dôvod domnievať sa, že v zbrani - alebo kdekoľvek na miestne nakrúcania filmu - je ostrý náboj," povedal hercov právny zástupca Luke Nikas.

"Spoliehal sa na odborníkov, s ktorými spolupracoval, a tí ho ubezpečili, že v zbrani nie sú ostré náboje. Proti týmto obvineniam budeme bojovať a zvíťazíme," vyhlásil právnik.

Nakrúcanie nízkorozpočtového filmu sa odohrávalo na ranči Bonanza Creek pri Santa Fe v Novom Mexiku. Baldwin pri ňom 21. októbra 2021 vystrelil zo zbrane, v ktorej bol ostrý náboj. Predtým mu však bolo oznámené, že zbraň nie je nebezpečná. Kkameramanka Hutchinsová prišla o život a režisér Joel Souza utrpel zranenia ramena.

Asistent réžie David Halls podpísal dohodu o priznaní viny vo veci nedbalého používania smrtiacej zbrane, uviedla prokurátorka.

Podľa zákonov Nového Mexika hrozí za neúmyselné zabitie 18 mesiacov väzenia a pokuta vo výške 5 000 dolárov. 

01 - Modified: 2023-04-21 22:06:20 - Feat.: - Title: Prokurátori zrušili obvinenie Aleca Baldwina zo streľby počas nakrúcania. Odvolali sa na nové dôkazy 02 - Modified: 2023-01-31 22:10:34 - Feat.: - Title: Herec Alec Baldwin bol formálne obžalovaný z neúmyselného zabitia 03 - Modified: 2022-11-13 16:11:30 - Feat.: - Title: Herec Alec Baldwin chce v prípade zastrelenej kameramanky očistiť svoje meno. Vinu chce hodiť na členov štábu 04 - Modified: 2022-10-05 19:13:37 - Feat.: - Title: Alec Baldwin sa dohodol s rodinou kameramanky, ktorú omylom zastrelil počas natáčania
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
27. september 2023 17:12