Srbskí policajti vedú zadržaných migrantov v blízkosti hraníc s Maďarskom. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Poľská stráž zadržala v stredu na hranici so Slovenskom vyše sto nelegálnych migrantov

14.09.2023, 22:43
Autor:
TASRTASR

Zaznamenaný je aj značný nárast v počte cudzincov, ktorí cestujú k nemeckej hranici z Bieloruska cez Litvu, často najprv cez Lotyšsko.

Poľská pohraničná stráž zadržala v stredu rekordný počet vyše sto migrantov, ktorí sa pokúsili dostať do Nemecka cez Poľsko tzv. balkánskou trasou a prišli zo Slovenska, informovala samotná stráž vo štvrtok. TASR prevzala správu z poľskej tlačovej agentúry PAP.

"Len za jeden deň sme zadržali vyše sto cudzincov, ktorí prekročili poľsko-slovenskú hranicu," uviedla pre PAP hovorkyňa poľskej pohraničnej stráže Anna Michalská.

Dodala, že počet cudzincov, ktorí sa snažia nelegálne dostať do Nemecka cez Poľsko trasou vedúcou cez balkánske krajiny, v poslednom čase stúpol.

Tých ľudí podľa hovorkyne zadržiavajú na južnej hranici Poľska s Českou republikou a Slovenskom.

Michalská spresnila, že príslušníci dvoch pohraničných jednotiek zadržali v stredu 101 sýrskych občanov, ktorí prekročili poľsko-slovenskú hranicu a smerovali k hranici s Nemeckom spoločne so štyrmi prevádzačmi.

Podľa údajov poľskej pohraničnej stráže od začiatku tohto roka na hraniciach Poľska so Slovenskom a Českom zadržali vyše 600 ľudí – v porovnaní so 122 osobami v tom istom období minulého roka.

Michalská doplnila, že tento rok sa zvýšil aj počet ľudí zadržaných na poľsko-nemeckej hranici. Zatiaľ to bolo vyše 1000 cudzincov, ktorí sa pokúšali nelegálne vstúpiť do Nemecka, čo je o približne 200 viac než za celý minulý rok.

Zaznamenaný je aj značný nárast v počte cudzincov, ktorí cestujú k nemeckej hranici z Bieloruska cez Litvu, často najprv cez Lotyšsko. Tento rok príslušníci poľskej pohraničnej stráže zadržali 380 cudzincov na hranici s Litvou, dodala hovorkyňa.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
14. január 2026 21:48