Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. FOTO: Reuters
StoryEditor

Slabý pokus vydávať sa za hollywoodskeho kovboja, Kremeľ označil Bidenove vyjadrenia o Putinovi za hanebné

22.02.2024, 10:10
Autor:
TASRTASR

Podľa Kremľa sa z Bidenovho slovného útoku na Putina vyvíja slovná vojna.

Kremeľ vo štvrtok označil za hanebné vyjadrenia amerického prezidenta Joea Bidena o ruskom prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ktorého nazval sukin syn. Informuje o tom agentúra AFP a stanica Sky News.

"Je to hanba pre samotnú krajinu... pre USA," povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Dodal, že používanie takýchto výrazov zo strany prezidenta je hanebné.

Kremeľ uviedol, že to bol slabý pokus amerického prezidenta vydávať sa za hollywoodskeho kovboja. Z Bidenovho slovného útoku na Putina sa podľa všetkého vyvíja slovná vojna.

Biden sa takto o Putinovi vyjadril počas krátkeho príhovoru na podujatí v San Franciscu, ktoré sa konalo v rámci jeho predvolebnej kampane, keď hovoril o klimatickej kríze.

image

Šialený sukin syn. Biden sa ostro pustil do Putina, nazval ho mäsiarom aj vojnovým zločincom

"Máme tu šialených sukiných synov ako toho chlapa Putina a iných. Stále sa musíme obávať jadrového konfliktu, no existenčnou hrozbou pre ľudstvo je klimatická kríza," povedal Biden. Použil pritom skratku tejto nadávky - SOB (z anglického son of a bitch).

Šéf Bieleho domu túto nadávku použil aj v minulosti. Približne pred dvomi rokmi sa ho novinár televízie Fox News niečo spýtal a Biden túto nadávku zašomral do mikrofónu. Ruského prezidenta, ktorý nariadil inváziu na Ukrajinu, v minulosti označil aj za "mäsiara" či "vojnového zločinca".

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
15. január 2026 14:12